صداوسیمای ایران یا تلویزیون کره جنوبی؟!

چند سالی است که تلویزیون ایران به بازار مکاره سریال های کره ای تبدیل شده و هر کانالی که مخاطبان عوض می کنند،چشم شان به جمال چشم بادامی های کره ای می افتد.از همه بدتر اینکه مرتب تکرار شده و بینندگان را دچار ملال و تهوع کرده و می کند!

به گزارش صاف نیوز، سیدرضا اورنگ فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: ملانصرالدین:چند سالی است که تلویزیون ایران به بازار مکاره سریال های کره ای تبدیل شده و هر کانالی که مخاطبان عوض می کنند،چشم شان به جمال چشم بادامی های کره ای می افتد.از همه بدتر اینکه مرتب تکرار شده و بینندگان را دچار ملال و تهوع کرده و می کند!
هنوز از شر سریال های ضعیف کره ای رهایی پیدا نکرده ایم که سیل فیلم های سینمایی ابن کشور نیز به قاب تلویزیون ایران سرازیر شده و عنقریب است که آن را غرق کند!
صنعت سینما و سریال سازی کره جنوبی در این چند سال اخیر پیشرفت کرده و حتی با صرف پول های کلان توانسته اند در جشنواره و جایزه های سینمایی،از جمله کن و اسکار نیز موفقیت به دست بیاورند.
این موفقیت ها فقط به واسطه ساخت فیلم های خوب نیست،بلکه بیشتر به خاطر دلارهایی است که در دست این و آن نهاده و می نهند.
بی انصاف نیستیم بگوییم تمام فیلم های کره جنوبی ضعیف هستند،زیرا آثاری را به سینمای جهان عرضه کرده اند که قابل تحسین هستند.
بحث بر سر این است که تلویزیون ایران بیشتر فیلم های ضعیف کره ای را نمایش می دهد تا آثار قوی را.
احتمال دارد کره جنوبی این سریال ها و فیلم های بی کیفیت را مجانی تقدیم مدیران صداوسیما کرده یا در حد مفت فروخته باشد،زیرا کمتر کشوری حاضر می شود بابت این فیلم و سریال ها بیت المال مملکت خویش را به باد دهد.
اگر مدیران صداوسیما بابت خرید این آثار فاقد کیفیت پول کلانی از بیت المال مردم پرداخته باشند باید به آنان دستمریزاد گفت و دستخوش داد!
کشور کره جنوبی به خاطر حرف شنوی کورکورانه از آمریکا،علم دشمنی با دولت و ملت ایران برداشته و خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد ایران زده است.بلوکه کردن میلیاردها دلار متعلق به ایران توسط دولت کره جنوبی،اوج این دشمنی است.
وقتی این کشور دشمن ایران محسوب می شود،مدیران صدا و سیما به چه دلیل و با چه انگیزه ای دلارهایی که به سختی به حساب کشور واریز می شود را بابت خرید سریال ها و فیلم های ضعیف کره ای به جیب چشم بادامی هایی می ریزد که برای ملت ایران شمشیرهای خود را از رو بسته اند؟!
با وجود دشمنی کره جنوبی با دولت و مردم ایران،این کار مدیران صداوسیما،نه توجیه شرعی دارد،نه عرفی و نه ملی.
آن قدر تعداد سریال ها و فیلم های کره ای در تلویزیون زیاد شده که آدمی درمی ماند که اینجا صداوسیمای ایران است یا تلویزیون کره جنوبی؟!