به گزارش خبرگزاری فارس از قوچان، مخاطبان سامانه مردمی «فارس من» سوژه‌هایی را تحت عنوان «چهارشنبه‌بازار قوچان منتظر توجه بیشتر مسئولان» و «وضعیت خراب جمعه‌بازار قوچان» به ثبت رسانده بودند و درخواست پیگیری پیرامون این موضوعات را داشتند.

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه موضوع روز بازارها در قالب کمیته‌ای مشخص پیگیری می‌شود، گفت: مسؤولیت این کمیته با شهردار شهر بوده و سازمان‌های تعاون و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و اتاق اصناف اعضای آن هستند.

علی حبیبی‌کیا با تأکید بر اینکه پس از تعطیلی جمعه‌بازار قوچان در حاشیه خیابان ساحلی، این سازمان با محیط‌های جدید موافق نبود زیرا آن‌ها را در شأن مردم نمی‌دید، افزود: پس از تعطیلی جمعه‌بازار در میدان میوه و تره‌بار هم، برای رفاه مردم، نهاد امام‌جمعه این شهرستان پیگیری برپایی چهارشنبه‌بازار را در حاشیه مصلای این شهرستان انجام داد.

وی تأکید کرد: طبق پیگیری‌های انجام‌ شده مقرر شد محیط مناسبی با همه امکانات رفاهی و شرایط مطلوب برای عرضه و تقاضای محصولات و همچنین برپایی نمایشگاه‌های فصلی و دائمی ایجاد شد که با تصویب اعضا محلی در انتهای خیابان شهید بهشتی برای این مسئله در نظر گرفته شد.

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان ادامه داد: اتاق اصناف متقاضی ایجاد این محیط مناسب بود که به لحاظ قیمتی با شهرداری به توافق نرسیدند و احتمال می‌رود موضوع به پیمانکار جدیدی واگذار شود.

حبیبی‌کیا یادآور شد: بیشترین مشکلات گزارش‌ شده برای چهارشنبه‌بازار به مسائل بهداشتی مربوط است که برپایی گشت‌های مشترک توسط سازمان‌های مرتبط می‌تواند به این موضوع سروسامان داده و دغدغه‌های عمومی را کاهش دهد.