به گزارش صاف نیوز، سعید ابریشمی راد شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اجرای کریدور زیرگذر کاشان اظهار داشت: قرارداد این پروژه در ۱۹ خرداد تصویب و به صورت رسمی از ۲۱ خرداد عملیات اجرایی آن آغاز شد و تاکنون سه ماه از فعالیت آن گذشته است.

وی با بیان اینکه مطالعات این محور شریانی از ۱۰ سال پیش آغاز شده است، افزود: عرض این پروژه ۲۱ متر بوده و دارای رمپ‌های ورودی و خروجی به زیرگذر در تقاطع ها و ۱۲.۵ متر باند کندرو است که برای جریان دسترسی محلی و ارتباط گره‌ها، تراز صفر و همسطح درنظر گرفته شده است.

بکارگیری ۱۷۰۰ شمع در اجرای پروژه زیرگذر کاشان

شهردار کاشان از پیش بینی یک هزار و ۵۰۰ الی یک هزار و ۷۰۰ شمع در پروژه زیرگذر کاشان خبر داد و ابراز داشت: بیش از ۱۲ هزار متر مربع عرشه بتنی و ۱۴ هزار متر مکعب خاک برداری برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی وجود جریان معمول ترافیکی و عبور و مرور را یکی از دشواری های کار دانست و گفت: انتقال و جا به جایی تاسیسات و نوسازی آنها به دلیل فرسوده بودن دغدغه ای جدی است و همت مسئولان مربوطه را می طلبد.

تامین ۷۰ درصد اعتبارات پروژه زیرگذر کاشان به شکل غیرنقدی

ابریشمی راد از اجرای ۹۰ شمع با حجم شش هزار و ۲۰۰ متر مکعب خاک‌برداری، یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب بتن ریزی و ۳۰۰ تن آرماتور تا سه ماه آینده در این گذر خبر داد و اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۰ متر پل اطراف میدان شهید منتظری و ۳۲۰ شمع نیز تا سه ماه آینده اجرا می شود.

وی ضمن اشاره به نحوه تامین اعتبار اجرایی این پروژه افزود: هزینه اجرای پروژه به صورت ۷۰ درصد غیرنقدی و در قالب زمین های فریز شده و ۳۰ درصد به صورت نقد تامین می شود و بر همین اساس تأمین آن در مقایسه با هزینه های جاری شهرداری، امر چندان دشواری نیست.