صاف نیوز: او که در کاخ سفید سخن می‌گفت، علت لغو این تحریم‌ها را موافقت ترکیه با آتش‌بس در نبرد مقابل کردهای سوریه اعلام کرد و خواستار آن شد که این آتش‌بسِ موقت، در این منطقه بصورت «دائمی» اجرا شود. با این وجود در ادامه خاطرنشان کرد که «تعریف شما از معنای “دائمی” در آنسوی جهان تا حدودی زیر سوال است».


او گفت: «تحریم‌ها لغو خواهد شد مگر آنکه اتفاقی روی دهد که ما با آن موافق نباشیم.»
ترامپ همچنین افزود که ایالات متحده نیروهایش را از سوریه خارج خواهد کرد و تنها تعدادی کمی از نظامیان آمریکایی برای حفاظت از «مناطق نفتی سوریه» باقی خواهند ماند.

او دربارۀ درگیری‌های سوریه گفت: «افرادی که به من و ایالات متحده توصیه می‌دادند، همان افرادی بودند که من برای سالها تماشایشان می‌کردم و [دیدگاههایشان] را می‎خواندم. آنها مردمانی بودند که ما را به درون آشفتگی‌های خاورمیانه کشاندند و هیچگاه چشم‌انداز یا شجاعتی برای بیرون آوردن ما نداشتند… آنها فقط حرف می‌زنند… بگذارید یکی دیگر برای این شن و ماسه‌ها که مدتهای طولانی است به خون آغشته شده، بجنگد.»
رئیس جمهوری آمریکا گفت که با تصمیم امروز، فعالیت‌های این کشور با ترکیه که برای دو هفته متوقف شده بود دوباره از سر گرفته می‌شود؛ موضوعی که به گفتۀ او «یک نتیجۀ عالی» است و تحسین و «تبریک» مردم را در پی خواهد داشت.
دونالد ترامپ این سخنان را ساعاتی پس از آن بر زبان آورد که روسیه پس از توافق با ترکیه برای توقف جنگ، نیروهایش را در سرزمین‌های شمالی سوریه مستقر و گشت‌زنی در این
مناطق را آغاز کرد.