به گزارش صاف نیوز به نقل از آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه در مصاحبه با شبکه «سی.ان.ان اینترنشنال» اظهار داشت: “گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ دو توافق‌ ترکیه با آمریکا و روسیه را نقض کرده و از منطقه امن عقب‌نشینی نکرده است”.

وی افزود: «ترکیه برای وحدت سیاسی و یکپارچگی خاک سوریه و کشورهای همسایه دیگر خود احترام قائل است. ما فقط علیه گروه‌های تروریستی عملیات انجام می‌دهیم».

آکار همچنین با یادآوری اینکه گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک هنوز هم از مناطقی که باید خارج شود، عقب‌نشینی نکرده است، گفت: “روسیه و آمریکا وعده خروج این گروه تروریستی را داده بودند.

او در پاسخ به سوالی درباره ارتباط ارتش ملی سوریه با برخی گروه‌های تروریستی تاکید کرد: “این ارتش هیچ ارتباطی با گروه‌های تروریستی ندارد. آنها صرفا برای مردم سوریه و خاک خود مبارزه می کنند”.

وزیر دفاع ملی ترکیه همچنین درباره عملیات کشته شدن ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش نیز تصریح کرد: ترکیه و آمریکا در قتل البغدادی همکاری نظامی و اطلاعاتی داشته‌اند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ادلب تبدیل به پایگاه امن گروه‌های تروریستی شده است، گفت: “این شایعات صحت ندارد. ما در آنجا حضور داریم و با هرگونه تروریسم مبارزه می کنیم”.

وزیر دفاع ملی ترکیه در پایان بار دیگر بر لزوم ایجاد منطقه امن برای بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری و حمایت جامعه بین‌الملل از این طرح بشردوستان تاکید کرد.