به گزارش صاف نیوز به نقل از فارس، رسانه‌های عراقی شامگاه چهارشنبه (۶ آذر) از وضع مقررات آمد و شد در شهر نجف اشرف خبر دادند.

شبکه تلویزیونی سومریه عراق لحظاتی پیش گزارش داد که مقامات امنیتی در استان نجف مقررات منع آمد و شد تا اطلاع ثانوی وضع کرده‌اند.

خبرگزاری بغداد الیوم نیز گزارش داد که «لؤی الیاسری»، استاندار نجف اشرف اعلام کرده است که همه ادارات دولتی در این استان فردا (پنجشنبه) تعطیل خواهد بود. نجف سومین استان عراق است که به دلیل تظاهرات چند روز اخیر، بعد از استان‌های ذی‌قار و مثنی، ادارات را تعطیل می‌کند.

استاندار نجف عراق ساعتی قبل در واکنش به تشدید درگیری‌ها و اعتراض‌ها در این استان، ضمن حمایت از اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در باره تلاش برخی از «آشوبگران» برای ایجاد فتنه در این استان شیعی هشدار داد.

برخی از رسانه‌های عربی از جمله رسانه‌های سعودی مدعی دشند که معترضان قصد ورود به کنسولگری ایران در شهر نجف را داشته‌اند. شبکه العربیه مدعی شد که هیأت دیپلماتیک ایرانی به کمک نیروهای امنیتی ساختمان کنسولگری را ترک کرده است.

این شبکه به همراه شبکه الحدث با پخش تصاویری زنده از اطراف کنسولگری ایران در نجف، مدعی یورش معترضان به کنسولگری شد.

شبکه فرات عراق نیز با اشاره به حوادث امشب در شهر نجف به نقل از منابع محلی گزارش داد که به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر وجود قصد برخی از آشوبگران برای حمله به این شهر، اقدامات امنیتی در اطراف این شهر تشدید شده است.

این شبکه ادعای رسانه‌های سعودی مبنی بر آتش زدن کنسولگری را رد کرد و گفت که برخی آشوبگران فنس حائل کنسولگری را آتش زده‌اند.