صاف نیوز «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر بریتانیا را شریک آمریکا در کشتار مردم یمن خواند.

اظهارات رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به اتهامات اخیر «مایکل آرون»  سفیر بریتانا در یمن آمده  است که در همایشی، انصار الله را مسئول نشت سوخت از کشتی «صافر» و آلودگی محیط اطراف آن دانست.

محمد علی الحوثی در توئیت خود خطاب به سفیر بریتانیا در یمن  نوشته است: «تو ترسیم کننده سیاست نیستی بلکه [وظیفه تو] تنها انتقال اخبار و گزارش‌هاست. صلح در یمن نیازی به جزئیات مورد نظر کشورهای شما ندارد».

در ادامه این توئیت اشاره شده است که برقراری صلح در یمن با برگزاری چند اجلاس با افراد غیرموثر یمنی و کشورهای متجاوز برقرار نمی‌شود.

محمد علی الحوثی در ادامه با اشاره به توئیت پیشین خود که در آن اعلام کرده بود انصار الله در قبال کشتی صافر هیچ مسئولیتی ندارد و خواهان حل این مشکل با گفت‌و‌گو است، نوشت: «آنچه کشورهای متجاوز انجام دادند و محاصره اقتصادی، زیست محیطی یمن بدتر از هر گونه نشتی است که پیشتر گفتم مسئولیتی در قبال آن نداریم».

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن همچنین تأکید کرد: «اگر فکر می‌کنید که آبزیان برایتان مهم‌تر از مردم یمن هستند، شما بریتانیایی‌ها [با این اظهارات] تأکید می‌کنید که تابع مطلق وزارت خارجه آمریکا هستید، که پیشتر گفته بود نگران میگوهای یمن است».

در پایان این توئیت آمده است:‌ «شما دو کشور رسما محاصره و کشتار شهروندان یمنی را با مشارکت در تجاوز علیه یمن، اعلام کردید».

منبع: فارس