به گزارش صاف نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری در احکامی حسن ریاحی، داود گنجه‌ای، کامبیز روشن‌روان، سیمون آیوازیان، کیاوش صاحب نسق، احمد صدری، محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفترموسیقی و علی اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری را به عنوان اعضای شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی منصوب کرد و احکام اعضای شورا در روز یکشنبه ۲۹ مهرماه اعطا شد.

علی‌اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری درباره این انتصاب بیان کرد: امیدوارم با ادامه حضور استادان با تجربه در حوزه آموزشگاه های هنری و تدریس هنر در شورا، گام های موثری برداشته شود و با نظارت دقیق و تخصصی شورا و بزرگواران و کارشناسان این حوزه شاهد اتفاقات  مهمی در عرصه آموزش هنر باشیم.

در ادامه سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری با اشاره به آمار آموزشگاه های آزاد هنری عنوان کرد: در یکسال گذشته این دفتر شاهد رشد مطلوب فضای آموزشی بودیم و در تمام بخش ها با بررسی و استخراج فرآیندهای هنری نتایجی به دست آمده است.

حسینی با تاکید بر اهمیت نظارت بر آموزش‌های تخصصی در تمام رشته ها و عرصه های هنری گفت: تخصص در مقوله آموزش هنر و تعهد به هنر بسیار مهم است و با حضور و هدایت هنرمندان و بزرگان عرصه هنر و معلمان شاخص این حوزه در شورا، امیدواریم هنرمندان  متخصص و با انگیزه ای به جامعه معرفی شوند.

معاون امور هنری در پایان مطرح کرد: در تاریخ هم‌نشینی و مجالست بین اهل هنر به روند توسعه فرهنگی و هنری جامعه کمک کرده است و وجود شما هنرمندان عزیز در شورا می تواند مشوق و چراغ راه  همه هنرپویان و هنرآموزان باشد.

با توجه به پایان دوره یک ساله اعضای شورای قبلی نظارت بر آموزشگاه‌های موسیقی، شورای جدید و به استناد ماده ۸ فصل سوم مصوبه ۴۷۷ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با موضوع ضوابط تاسیس و نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری معرفی شدند.