به گزارش پایگاه خبری صاف نیوز، محمدایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه ای در کانال شخصی تلگرام خود نوشت: پدافند هوایی ارتش، بامداد امروز یک فروند پهپاد متجاوز را در منطقه ماهشهر ساقط کرد. این عملیات موفق، توسط سامانه‌ مرصاد انجام شد که سامانه ای صد در صد بومی است.

چند ماه قبل هم پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا موسوم به گلوبال هاوک، توسط سپاه پاسداران و سامانه پدافندی سوم خرداد ساقط گردید و تبدیل به بمب خبری در دنیا شد.
محافل راهبردی و نظامی- سیاسی در دنیا معتقدند ایران ضمن شکستن تفوق ۷۰ ساله غرب در دنیا، توانسته نوعی از بازدارندگی موثر و موفقیت آمیز را ایجاد کند. پهپادها در دو دهه اخیر، مزیت منحصر به فرد قدرت های نظامی محسوب می شد.
این اقتدار بازدارنده و اطمینان بخش در حالی است که سه دهه قبل و در بحبوحه جنگ تحمیلی، جنگنده بمب افکن های دشمن تا عمق سرزمین ما نفوذ و بمباران می کردند و کاری هم از ضد هوایی های فرسوده و قدیمی ساخته نبود.
اکنون ارتش و سپاه دوشادوش هم، آسمان ایران را به امن ترین آسمان ها برای ملت و نا امن ترین فضا ها برای دشمنان تبدیل کرده اند. دم همه مدافعان امنیت کشور که در خدمتگزاری شب و روز نمی شناسند، گرم.