صاف نیوز:وحید اشتری –  تا قانون مالیات بر خانه‌های خالی می‌رود مجلس، خود آقای آخوندی که وزیر مسکن بود نامه می‌نویسد و با هماهنگی آقای لاریجانی حذفش می‌کنند. کسی بخواهد با قانون مالیات بر عایدی سرمایه قدری از جبران کسری بودجه بگوید هم سرنوشتش همانست.

کسی بخواهد جلوی قریب ۱۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی پزشکان و بیمارستان‌های خصوصی را بگیرد اول از همه آقای ولایتی و زالی و قاضی زاده هاشمی که وزیر وقت بود علیه‌اش موضع می‌گیرند و هوا می‌کنند. قریب ۱۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی وکلا هم همچنین.

کافی است اراده‌ای صورت بگیرد و بخواهد قریب ۳۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی بازرگانان زیر سایه کارت بازرگانی را اصلاح کند. فوری لابی اتاق بازرگانی در مجلس فعال می‌شود و دویست تا امضای اصول گرا و اصلاح طلب با بهانه “فراهم‌نبودن شرایط در موقعیت حساس کنونی” علیه طرح جمع می‌کند.

به گفته رییس سازمان مالیات ۳۰۰ هزار میلیارد در ایران داریم که نیمی از آنها هیچ مالیاتی نمی‌دهند و نیمی هم مالیات غیر واقعی می‌دهند که نسبتی با درآمدشان ندارد. بسیاری‌شان حتی یارانه هم می‌گیرند. تا کسی از حذف یارانه پر درآمدها و وضع کنونی مالیات گرفتن از اینها بپرسد اول از همه رئیس جمهور مملکت در مقام دفاع ازین میلیاردرها می‌گوید ما حق سرک کشیدن در حساب‌های مردم را نداریم.

۱۵۰ هزارمیلیارد وام بانکی دست ۱۱۰ نفر معوق شده است. ۸۰ درصد منابع بانکی دست ۲۰۰ نفر است. فقط در فساد بانک سرمایه ۱۶ هزارمیلیارد دست کلا ۶۱ فرد حقیقی و حقوقی بود. از بدهکار بانکی تا محتکر مسکن تا مدیران مدرسه دار غیرانتفاعی تا فراری مالیاتی خداراشکر همگی در مجلس و دولت و بین سران قوا به مقدار کافی نماینده و لابی و آدم دارند تا هیچ چیز علیه‌شان تصویب نشود.

فقط مردم بی کس و کارند که آقایان می‌توانند دور هم بنشینند بدون توضیح، برای‌شان هرچه خواستند تصویب کنند. حتی کاری که از طرف وزرای مسئول تکذیب هم شده است.

فقط مردم بی نماینده در حاکمیت‌اند که به بهانه کسری بودجه، فقط بخاطر سی و اندی هزار میلیارد، می‌شود بار تورم و گرانی و فشار حداکثری را در هر زمان ممکن روی دوش‌‌شان گذاشت و بدون ابلاغ با توهین آمیزترین شکل ممکن کاملا غافلگیرانه و شبانه اجرا هم کرد. بدون آنکه حداقل قبلش بحث را به نقد و رای کارشناسان بگذارند.

#وحید_اشتری