صاف نیوز: محمد علی نجفی شهردار پیشین تهران دیروز بعد از ۵ ماه به ساختمان محل قتل میترااستاد بازگشت. طبق گزارش خبرنگار شرق نجفی راتحت الحفط دو مامور اداره اگاهی و قاضی محمدی کشکولی به آنجا اورده بودندتا یک باردیگر برای کارشناسان توضیح دهد چه اتفاقی افتادکه میترا استاد کشته شد.


گزارشگر این روزنامه جزئیات این اتفاق را در صفحه توئیتر خود چنین توصیف می کند:
نجفی امروز بعداز ۵ماه و۱۰ روز به طبقه هفتم واحد ۳۲۳ ساختمان دوبرال برج آرمیتابرگشت.به همان آپارتمانی که میترااستاددر آن کشته شد.

قرار ساعت ۱۰ صبح بود من از ۹ مقابل ساختمان ایستاده بودم. حدود ساعت ۱۰ و نیست دقیقه بود که ۶ کارشناس اسلحه و پزشکی قانونی، نجفی و هیات قضایی و کلای طرفین پرونده آمدند. پرونده نجفی از جمله پرونده‌هایی است که دست کم ماجرای وقوع آن به صورت علنی برای رسانه‌ها باز شده‌است.
نجفی اما انگار برای مواجه شدن با این خانه هنوز امادگی نداشت. خسته و عصبی بود. حتی اجازه نداد از او عکسی بگیرم. ناراحت بود اما با احترام برخورد می‌کرد. وقتی داشت از ساختمان خارج می‌شد با تک تک حاضران خداحافظی کرد.

‏او بعد از ۴ ساعت گفت و گو و پرسش و پاسخ با کارشناسان و تیم قضایی به زندان اوین برگشت. در حالیکه در تمام مدت که در فضای عمومی‌تر ساختمان بود سرش پایین بود به اطراف نگاه نمی کرد.

نجفی در بازسازی صحنه قتل: چون با میترا درگیر شدم، بی هدف شلیک کردم

ساعت ۱۰:۳۰ صبح دیروز قاضی محمد کشکولی به همراه مستشاران شعبه نهم دادگاه کیفری تهران برای بازسازی صحنه قتل به محل جنایت که ساختمانی در سعادت آباد بود رفتند.

نجفی در هنگام بازسازی صحنه قتل به سوالات و شبهات موجود در پرونده پاسخ داد و اظهار داشت که هنگام درگیری با میترا استاد در حمام تعادل نداشته و با اختیار شلیک نکرده است بلکه بر اثر گلاویز شدن با میترا ناخودآگاه دستش روی ماشه فشار وارد کرده و گلوله‌ها بی‌هدف شلیک شده است.

در پایان بازسازی صحنه کارشناسان ‌از قاضی پرونده ۲ هفته مهلت خواسته‌اند تا با بررسی دقیق ماجرا اظهارنظر نهایی خود را به دادگاه تسلیم کنند.