صاف نیوز: طبق گزارش باشگاه خبرنگاران خدادادی این نماینده پیش از این نسبت به حکم دادگاه بدوی مبنی بر مجازات شلاق و تبعید، اعتراض کرده است، بر این اساس دیوان عالی کشور اعلام کرده که با توجه به دفاعیات خدادادی باید تحقیقات بیشتری درمورد این پرونده انجام شود.


پیش از این پرونده سلمان خدادای با شکایت زنی که مدعی آزار و اذیت به او شده بود، در دادگاه بدوی بررسی و مجرم شناخته شد و به ۹۹ ضربه شلاق و دو سال تبعید و محرومیت از مناصب انتخابی و انتصابی محکوم شده بود.

طبق گزارش مهر سلمان خدادادی در اواخر دوره هفتم مجلس دادگاهی در تهران سلمان خدادادی را به اتهام «فساد اخلاق و ارتباط نامشروع احضار و بازداشت کرد. یک هفته بعد و با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.
۱۷ دی ۱۳۹۷، اکبر اعلمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ایران، در کانال تلگرامی خود خبر از مرگ زهرا نویدپور داد
پس از انتشار این خبر ادعاهایی مبنی بر قتل این زن ۲۸ ساله مطرح شد که مهدی علیمردانی، دادستان ملکان، در گفتگو با خبرگزاری مهر آن را تکذیب کرد و گفت: گفت: «در ظاهر خودکشی صورت گرفته و برای مشخص شدن جزئیات و دلایل این موضوع جسد متوفی به پزشکی قانونی اعزام شده تا بررسی‌های دقیق و علمی روی جسد متوفی انجام شود.»

۲۲ اسفند ۱۳۹۷، سایت خبری رکنا اعلام کرد خدادادی در پرونده زهرا نویدپور با اتهام «رابطه نامشروع»، به ۲ سال انفصال از خدمت و تبعید و ۹۹ ضربه شلاق از سوی شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران محکوم شده‌است. این حکم متعلق به دادگاه بدوی بوددر این گزارش، قاضی بر اساس مدارک موجود در پرونده، متهم را از تجاوز مبری دانسته بود اما اتهام رابطه نامشروع را پذیرفته بود.
با این وجود روز بعد انتشار این خبر، دبیر سرویس پارلمان خبرگزاری فارس در توییتر خود نوشت: «تا این لحظه هیچ منبع معتبری حاضر به تأیید این خبر نشده و پیگیری‌های بنده تاکنون از قوه مقننه از رد چنین محکومیتی حکایت دارد.»
به تازگی ۱۳۹۸ دیوان عالی کشور حکم تبعید، شلاق و انفصال از خدمات دولتی خدادادی به جرم زنا را نقض کرد و آن را برای رسیدگی مجدد به شعبه‌ای دیگر فرستاد.