به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع جهانی صلح اسلامی کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت را با تأکید بر بازخوانی اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حوزه صلح و عدالت به صورت  مجازی (وبینار) با مشارکت نخبگان و اندیشمندان جهان، موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و دیگر سازمان‌ها در ۲۷ تا ۳۰  شهریورماه برگزار می‌کند.

این کنفرانس  همزمان با روز جهانی صلح با هدف گفتمان‌سازی اسلامی از موضوع صلح و عدالت در جهان و هنجارسازی جهانی از ارزش‌ها و اندیشه‌های بلند و مترقی اسلام در این حوزه در سازمان‌ها و محافل بین‌المللی و ایجاد یک گفتمان و ادبیات جهانی در حوزه  صلح و عدالت برگزار می‌شود.

از دیگر اهداف برگزاری کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت، در گام اول بازخوانی و بازشناسی مبانی فکری و اندیشه‌ای مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) در حوزه صلح و عدالت و همچنین تولید ادبیات اسلامی ایرانی در این زمینه است.

کنفرانس ائتلاف جهانی برای صلح و عدالت به مناسبت روز جهانی صلح در تهران با بیش از ۴۰ نفر از نخبگان داخلی و خارجی در چهار پنل در ۳ روز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/