پایگاه خبری صاف نیوز؛سایت اصلاح‌طلب «خرداد» ضمن انتشار این مطلب نوشت: حکایت می‌کنند روزی مردی مستمند در گوشه‌گذری نشسته و تمنای نان و آب می‌کرد، دکان‌دار که ناخشنود از حضور مرد سائل در محل کسب و کار خود بود، حجم عظیمی آب بر محل نشست آن مرد گدا ریخت تا او نتواند در آنجا بیتوته کند. مرد سائل که این وضع را دید به او گفت پدر جان من آب خواستم اما نه دیگه اینقدر!
حال حکایت وضعیت این روزهای تیم اقتصادی دولت و میدان‌داران اصلی آن است. مردم به جهات مختلف با تنگنا و فشار روبرو هستند.
حال در چنین فضایی گاهی برخی اظهارنظرهای عجیب و غریب دولت مردان به مثابه سرریز کردن آب بر خانه و کاشانه آنان است تا آنکه در تشنگی و فشار این روزهای تابستان گلوی آنان را تازه و خنک کند.
محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه که یکی از مهم‌ترین (اگر نگوییم بازیگر اصلی) تیم اقتصادی دولت است، در آخرین اظهارنظر خود فرموده‌اند: «باد قیمت‌ها را پایین نیاورده بلکه ثبات در بازار ارز نشان از تدبیر و مدیریت دارد» ایشان در ادامه نیز تصریح کرده‌اند که: «سیاست‌های دولت به صورتی بوده که به سفره مردم دقت داریم و تلاش می‌کنیم به آنها کمک
کنیم».
درست است که به مدد بارش نزولات جوی پر و پیمان در سال آبی اخیر مشکل دریاچه ارومیه تا حدود زیادی حل شد اما گویا آقای نوبخت سیری در وضعیت اقتصادی مردم و حضور در بازارهای مختلف ندارد که نمی‌داند، قیمت بسیاری از کالاها نه فقط پایین نیامده که هر روز در مسیر صعودی قرار دارد و این دقیقاً یکی از مهم‌ترین انتقادات به تدابیر اقتصادی دولت است که چرا نتوانسته به رغم کاهش قیمت ارز قیمت کالاها و اجناس را هم منطبق با آن پایین بیاورد، نشان به آن نشانی که براساس آمار بانک مرکزی تورم سالیانه در رقم باورنکردنی ۴۲ درصد در مرداد ماه امسال گزارش شده است.
نکته جالب‌تر آنکه تحلیل‌گران اقتصادی معتقدند قیمت واقعی دلار با همه شرایط موجود بیش از هشت هزار تومان نمی‌تواند باشد و همین الان که قیمت روی کانال یازده هزار تومان است، خود نشانه‌ای از سیاست‌های غلط دولت است. بگذریم که مافیای واردات و انحصارهای خاص حتی نگذاشته که قیمت کالاها مطابق با کاهش قیمت ارز پایین بیاید و سود خالص این عزیزان مخدوش شود.
حال باید از آقای نوبخت پرسید که از کدامین تدبیر سخن می‌گوید؟ فرض بگیریم که قیمت ارز هم با تدابیر دولت از قیمت فضایی چند صباح پیش، ۴۰ درصد کاهش یافته! تأثیر آن دقیقاً بر سفره و  معیشت مردم با تورم چهل و دو درصدی کجاست؟
آقای نوبخت همچنین خوب است توضیح دهند نتیجه تلاش‌هایی که از آن دم می‌زنند، کدام است و به طور ملموس از روند این تدابیر و تلاش‌ها با مردم سخن گفته و حداقل به اصحاب رسانه کدهای مربوطه را ارائه دهند!
و البته دو صد گفتار چون نیم کردار نیست!