صاف نیوز:عباس ناصری با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره کارتون و کاریکاتور «جوان ایرانی» در بجنورد اظهار کرد: با توجه به سخنان رهبری در گام دوم و اهمیت نقش جوانان در آینده کشور و تزریق امید و امیدواری به جامعه و با توجه بر ضرورت نقش‌آفرینی جوانان در کشور نهایتاً این موضوع را انتخاب کردیم.

وی از دریافت آثار از ۲۴ استان خبر داد و گفت: درمجموع ۵۶۳ اثر که تعداد ۴۰۳ کارتون و ۱۶۰ کاریکاتور بوده از ۱۶۰ هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده که از این میان هنرمندان ۱۳ استان جزو نفرات برتر این جشنواره خواهند بود و در مراسم اختتامیه حضور می‌یابند و ۱۹ هنرمند نیز برگزیده این جشنواره خواهند بود.

دبیر هنری جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور جوان ایرانی از حضور رئیس و معاونین حوزه هنری کشور و حضور هنرمندان مطرح حوزه کارتون و کاریکاتور کشور چون بهمن عبدی خبر داد.

ناصری با اشاره به بخش جنبی جشنواره با نام «ترامپیسم» خبر داد و عنوان کرد: ورک شاپ کارتون و کاریکاتور با موضوع ترامپ و سیاست‌های ضد ایرانی و جنگ‌طلبانه در حاشیه این جشنواره و با حضور هنرمندان برگزیده و مدعو از سه استان مجاور در روز جمعه و شنبه برگزار خواهد شد.

گفتنی است جشنواره «جوان ایرانی» دهمین جشنواره سالانه حوزه هنری خراسان شمالی است که با تلاش عباس ناصری هنرمند بین‌المللی کاریکاتور در استان خراسان شمالی برگزار می‌گردد.

به گزارش فارس اختتامیه این جشنواره ۱۸ آبان ماه ۹۸ در تالار حافظ شهرستان بجنورد برگزار می‌شود.